Elegancka koszula to idealny damski ubiór na rozmowę kwalifikacyjną?

Praca jest ważną częścią naszego życia. Każdy z nas musi wybrać się na rozmowę kwalifikacyjną. Jak cię widzą tak cię piszą. Ważny element naszego życia. Wygląd zewnętrzny człowieka zależy od jego charakteru, sposobu bycia oraz wykonywanej pracy. Często zastanawiamy się, jak należy wyglądać by wzbudzić zaufanie ewentualnego pracodawcy.


Wizytowo i elegancko czy luźno i sportowo. Nasz strój powinien odzwierciedlać charakter wykonywanej pracy. Zakładając ubranie nie możemy czuć się bardzo skrępowani. Nasza uwaga skupiać się będzie wyłącznie na zbyt opiętych spodniach co wygląda nieestetycznie lub zbyt ciasnej bluzce. Strój nie może nas krępować. Pomyślmy nad tym spokojnie i zastanówmy się, jakie trendy mody obowiązują w tym sezonie. Golfy czy eleganckie koszule damskie. Poszperajmy trochę w różnych czasopismach. Przyjrzyjmy się w co ubrane są panie pracujące w urzędach czy sklepach. Wizytówką kobiety jest odpowiednio dobrana całość garderoby. Należy zwrócić uwagę również na detale. Nie należy obwieszać się dużą ilością biżuterii. Do eleganckiego kostiumu na pewno będzie pasował delikatny łańcuszek, czy delikatny sznur pereł. Mamy szeroki wybór garsonek, od klasycznych do bardziej oryginalnych. Awangardowe trendy raczej nie nadają się na tego typu rozmowy.

Klasyka jest sprawdzonym rozwiązaniem. Bluzeczki damskie zawsze są modne. Wyglądają wizytowo nadając charakter. Sprawdzają się nie tylko w pracy ale również na różnych spotkaniach biznesowych. Delikatne tkaniny z których uszyte są kostiumy nie zawsze muszą postarzać. Wybierzmy delikatne tkaniny i sztywne dodatki. Znane marki proponują kobietom ogromny wybór odzieży na każdą okazję. Pooglądajmy kolekcję, zastanówmy się co dla nas korzystniejsze, by wyglądać elegancko, ale też poważnie i odpowiedzialnie. Strój damski to nie tylko kostium. Rozwiązaniem może też być odpowiednie spodnium. Dla kobiet zdecydowanych, stanowczych, które wiedzą i znają swoją wartość zawodową. Uzupełnieniem takiego stroju będzie bluzka.

Na rozmowę kwalifikacyjną nie mamy zbyt dużego wyboru w kolorach. Dominują szarości, granaty, beże. Więcej fantazji można wykazać przy dobieraniu bluzki czy koszuli. Do granatowego kostiumu wspaniałym dodatkiem będzie błękitna bluzeczka czy top. Kobiety, które nie lubią żakietów równie dobrze mogą pokazać się w samej koszuli.

Eleganckie koszule damskie z pięknych tkanin zastąpią żakiety. Należy jednak pamiętać by materiał nie był przezroczysty. Odpowiednia będzie z długim rękawem. Może to być bardzo tradycyjna lub kimonowa wersja stroju. Dominują kolory białe, pastele. Dodatkiem do takiego stroju jest apaszka, fantazyjnie przewiązana wokół szyi. Uzupełnić można paseczkiem w kontrastowym kolorze. Można pokusić się i dobrać tak strój, by wyglądać poważnie, elegancko i odrobinę sportowo, podkreślając swój styl i pewność siebie.

Wizytowe ubranie na spotkanie z pracodawcą nie musi być nudne. Czasem warto zaryzykować i pokazać, że mamy swój styl, swoje pomysły. Odważna i stanowcza postawa może zrobić wrażenie. Estetyczny strój jest również ważny. Spódniczka nie może być za krótka, ponieważ musi być wygodna przy siadaniu. Żakiecik zbyt opięty powoduje dyskomfort psychiczny. Nie bójmy się elegancji.

Czasem zastanawiamy się, czy pracodawca nie pomyśli o nas, że zamiast skupić się na przedstawieniu swojej oferty pracy, zwracamy uwagę na ubiór. Według różnych, przeprowadzanych ankiet 70% pracodawców ocenia w pierwszej kolejności wygląd zewnętrzny. Natomiast umiejętnościami można wykazać się przy ewentualnym zatrudnieniu. Osoby, które kilka razy były na rozmowach kwalifikacyjnych mają większą wiedzę jak wyglądać atrakcyjnie by zainteresować pracodawcę. Wizytowo i elegancko.

Pełną ofertę ubrań na rozmowę kwalifikacyjną znajdziesz na JuliaStyle.pl.

, ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *