Szkolenia interpersonalne

Szkolenia umożliwiają zdobywanie nowych umiejętności, które mogą przydać się nie tylko w pracy zawodowej, ale i w życiu codziennym. W tym artykule prezentujemy takie właśnie propozycje szkoleń interpersonalnych.

Pierwszą propozycją są szkolenia interpersonalnego typu „Trening asertywności”, „Sztuka asertywności”. Warto się na nie zapisać, jeśli nie potrafimy odmawiać oraz kulturalnie i stanowczo wyrażać własnego zdania i emocji. Na przykład gdy ktoś w pracy narzuca nam dodatkowe obowiązki czy wymusza wyjazd służbowy. Na szkoleniu uczestniczki ćwiczą różne zachowania, właściwe do danej sytuacji i kontaktów z innymi ludźmi. Umiejętność asertywnego zachowania pozwala czuć się zdecydowanie pewniej. Główne zagadnienia poruszane na szkoleniu to:

Pojęcie „asertywność”.
Autodiagnoza.
Uświadomienie sobie własnych ograniczeń w asertywności.
Techniki asertywnej odmowy, wyrażania krytyki.
Kreowanie wizerunku.
Wykorzystanie wiedzy w praktyce, w tym do efektywnego budowania relacji interpersonalnych.

Inne ciekawe szkolenia interpersonalne to „Metody pokonywania stresu”, „Zarządzanie stresem. Jak skutecznie pokonać stres?”. Jego celem jest przede wszystkim uświadomienie uczestnikom, że stres jest pozytywnym zjawiskiem, jeśli potrafimy go kontrolować. Negatywne skutki przynosi tylko zbyt silny lub długotrwały stres. Stres umiarkowany zwiększa natomiast umiejętność radzenia sobie z wymaganiami adaptacyjnymi otoczenia i umożliwia rozwój psychiczny. Szkolenia „antystresowe” pozwalają więc zrozumieć istotę stresu, ale też radzić sobie z nim w codziennych sytuacjach – w pracy, szkole, domu czy podczas postoju w korku. Szkolenie tego typu to na pewno jest lepszym, tańszym i zdrowszym rozwiązaniem niż alkohol czy leki uspokajające.

W serwisie www.szkolenia24h.pl można znaleźć ofertę ciekawego szkolenia „Trening wystąpień publicznych”. Zachęcający jest zwłaszcza opis: „Dlaczego w prezentacji publicznej należy pić wódkę, a nie spożywać alkohol? Jak aktorską technikę Romana Wilhelmiego można zastosować w wystąpieniach publicznych? Czego można nauczyć się z wystąpień Obamy, Tuska, Kaczyńskiego i Gomułki? Jaka technika pozwala mówcy zawsze wyróżnić się w naszej kulturze? Celem szkolenia jest nabycie wiedzy i umiejętności w zakresie przygotowywania i prowadzenia prezentacji oraz realizacji celów perswazyjnych prezentacji, poznanie technik budowania wizerunku charyzmatycznego mówcy. Uczestnik nauczy się też podsycać ciekawość u słuchaczy, budować relacje z audytorium i otoczeniem. Adresatami szkolenia są osoby zainteresowane podniesieniem swoich umiejętności prezentacyjnych, dla których ważna jest wiarygodność i charyzma przekazu oraz te, które chcą się nauczyć kontrolować swoje ciało i głos podczas tremy.

, , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *